Garážová vrata

Garážová vrata


Garážová vrata jsou velmi praktickou a estetickou součástí Vašeho bydlení. Naše firma Vám nabízí garážová vrata v několika provedeních, které se dělí podle použitého systému otevírání, materiálového provedení a komfortu ovládání na rolovací a sekční garážová vrata.

Rolovací garážová vrata

rolovaci-garazova-vrataRolovací garážová vrata Vám také vyrobíme přesně na míru, do maximální šířky 5 m a podle Vašich představ. Jsou oblíbená pro svou jednoduchost, bezporuchovost, nezabírají Vám užitný prostor a montáž těchto vrat nevyžaduje dodatečné stavební úpravy.
Využití těchto vrat nekončí pouze u garáží, ale lze jimi zabezpečit jakýkoli potřebný prostor.
Rolovací vrata dodáváme až v 17 různých odstínech vč. imitace dřeva s ručním nebo dálkovým ovládáním, které Vám velmi usnadní celkovou obsluhu vrat.
Naše dodávaná vrata mají tepelně izolační vlastnosti a jejich instalace a případná demontáž není složitá a nevyžaduje žádné stavební úpravy, a proto je můžeme opravdu doporučit do každé garáže nebo skladu.


Sekční garážová vrata

sekcni-garazova-vrataSekční garážová vrata se vyrábějí přesně na míru. Jsou složena ze sekcí zajíždějících pod strop nebo do boku. Součástí garážových vrat je konstrukce s torzními pružinami, pojistkou proti protržení pružin a integrovanou těsnící gumou.


Firma ROLROLS je smluvním partnerem předních českých a německých výrobců sekčních vrat.


logo-TRIDO 

Námi dodávaná vrata mají bezpečnostní zámky proti sevření prstů a nabízíme je v několika odstínech RAL barev nebo imitací dřeva.

paleta-barevnych-provedeni

Sekční garážová vrata se zajížděním pod strop

sekcni-vrta-zajizdeni-pod-stropKaždá sekce je vyrobena z galvanizovaného plechu o síle 0,53 mm, který je vyplněn tvrzenou polyuretanovou izolační pěnou o síle 40 mm. Tento způsob výroby jim zajišťuje tepelně izolační vlastnosti. Tepelný most je přerušen a zabraňuje se tak promrzáním vrat.
Vrata lze ovládat ručně nebo motorem na dálkové ovládání.
Tento typ garážových vrat se hodí převážně pro standardní garáže, dvojgaráže nebo jako vjezd do hromadných garáží.

Sekční garážová vrata s otevíráním do boku

sekcni-vrta-zajizdeni-do-bokuHlavními výhodami těchto vrat je tím, že šetří prostor, protože zajíždějí podél stěny do garáže a proto nepotřebují téměř žádné místo uvnitř garáže. Dále umožňují vrata jen částečně otevřít, např. pro průchod osoby s kolem, nebo kočárkem do garáže.
Maximální šířka těchto vrat je 5,4 m a výška 3,3 m.


logo-TRIDO-big

Společnost Trido je předním výrobcem garážových, průmyslových a hangárových vrat a automatických dveří. Vrata jsou vyráběna na míru s důrazem na bezpečnost provozu, spolehlivost a mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní užitnost a dlouhou životnost.


Garážová vrata Trido

  • Sekční se zajížděním pod strop
  • Sekční s otevíráním do boku
  • Křídlová garážová vrata
  • Sekční garážová vrata Trido Evo

Křídlová gařážová vrata Tridokridlova-garazova-vrata-trido

Křídlová vrata jsou vhodné pro novostavby nebo pro rekonstrukce domů. V případě novostaveb se dodávají včetně ocelového zinkovaného rámu a u rekonstrukcí se můžou usadit do stávající ocelové zárubně. Vyrábí se do max. rozměrů 3 m (šířka) x 2,5 m (výška). Jsou obložené kvalitním hliníkovým systémovým profilem a je možno je dodat v provedení s, nebo bez prahu.


Sekční vrata Trido Evo

Sekční vrata Trido Evo jsou největší novinkou na našem trhu v oblasti garážových vrat. Jejich hlavní výhodou je, že se nemusí vybourat původní zárobeň a následně opravovat fasáda. Zjednoduší se tedy rozsah prací a to souvisí se značnou finanční úsporou. Stávající vratová křídla se jen vysadí, odřežou se panty a z exteriéru se osadí nosný rám vodících kojenic nových sekčních vrat, který stávající zárubeň z exteriéru opticky překryje.
Sekční vrata Trido Evo se vyrábějí do max šířky 3 m a výšky 2,3 m.trido-evo-vrata
     

 

Garážová vrata - ochranná lišta ANTIMYŠ

Nerezová ochranná lišta výšky 19 mm zabraňuje průchodu myším a jiným hlodavcům mezi zemí a spodní těsnící gumou vrat. Tato lišta se jednoduše přišroubuje k podlaze v místě dosedání vrat. Vrata dosedají do lišty, která vyrovná případné nerovnosti podlahy a znemožní tak průchodu hlodavcům pod těsnící gumou vrat.

Použitím této ochranné lišty zvýšíte komfort Vašich vrat a získáte pomocníka v boji s nežádoucími návštěvníky Vašich garáží, skladů, hal apod.

Ochranná lišta je nachystána pro montáž na ideálně rovnou podlahu. V případě, že podlaha pod místem dosedání vrat není ideálně rovná, nebo v tomto místě dochází k lomu podlahy, je třeba tuto lištu upravit tak, aby vrata i v tomto případě do lišty ideálně zapadala a lišta byla k podlaze pevně připevněna. Tuto úpravu je nutné udělat dle skutečného stavu podlahy při montáži na místě instalace.

Po osazení ochranné lišty je třeba překontrolovat, a případně upravit dojezd vrat tak, aby do ochranné lišty dosedaly přesně, resp. nedocházelo k reversu vrat (opětovnému otevírání vrat).

Ochrannou lištu Antimyš lze použít i na vrata různých výrobců.

Postup při montáži k sekčním garážovým vratům

ANTIMYS 3d

1. změření šířky vratového křídla (od stojky ke stojce)
2. změření šířky vrat
3. zkrácení lišty na požadovanou délku (viz. bod 1)
4. vyříznutí lišty podle místa dosedání vrat (viz. bod 2)
5. ukotvení lišty k podlaze v místě dosedání vrat
6. přizpůsobení spodní těsnící gumy vrat (např. odstraněním přečnívajících praporků, otočením těsnicí gumy praporky uvnitř...)
7. seřízení vrat do těsnění
8. seřízení koncového dorazu pohonu při zavřených vratech 

Postup při montáži k sekčním garážovým vratům Trido Evo


1. změření šířka vratového křídla (od strojky ke stojce)
2. změření vzdálenosti mezi překrytím
3. zakrácení lišty na požadovanou délku (viz. bod 1)
4. vyříznutí lišty podle místa dosedání vrat (viz. bod 2)
5. ukotvení lišty k podlaze v místě dosedání vrat
6. přizpůsobení spodní těsnící gumy vrat (např. odstraněním přečnívajících praporků, otočením těsnící gumy praporky dovnitř...)
7. seřízení vrat do těsnění
8. seřízení koncového dorazu pohonu při zavřených vratech 

V zimním období doporučujeme těsnicí gumu ošetřit teflonovým nebo pododbným přípravkem, který zamezuje přimrzání a prodlužuje životnost těsnicí gumy.

Ochranná lišta se dodává standardně ve třech délkách:

 - délka 2 m: 2 712,- Kč / ks
 - délka 2,5 m: 3 060,- Kč / ks
 - délka 3 m: 3 408,- Kč / ks

Pokud potřebujete pod vrata těsnění, z důvadů vyspádování vnější podlahy (ochrana proti zatékání) a nebo v případech drobné nerovnosti podlahy, doporučujeme použít gumové těsnění na podlahu. Těsnění je dodáváno v délce stavebního otvoru bez kotívícho materiálu. Vhodný kotívící materiál je nutné zajistit dle materiálu podlahy.

Cena za těsnění na podlahu je 480,- Kč / běžný metr.
Ceny jsou uvedeny vč. DPH!


Garážová vrata můžete poptat na našich obchodních místech v Praze, Brně a v dalších místech našeho obchodního zastoupení.

Hledáte ceník s cenou sortimentu garážová vrata? Ceny Vám rádi zašleme v odpovědi na Vaši poptávku.